Wilgotność gleby

czw., 03/31/2011 - 11:19

Stacja pogodowa, która zainstalowana jest w naszej szkole posiada między innymi czujnik wilgotności gleby a wyniki pomiarów są prezentowane na tej stronie na samym końcu http://ornontowice.edu.pl/pogoda/stacja/weatherlink/Current_Vantage_Pro_...
Prezentowany wynik jest to współczynnik wilgotności gleby w barach.
Gleba w której został zainstalowany czujnik to gleba piaszczysto-gliniasta.

Tabelę pozwalającą obliczyć wilgotność gleby z prezentowanego współczynnika prezentujemy w załączniku - plik PDF.

Indeks UV

czw., 03/31/2011 - 09:42

Ponieważ nasza stacja pogodowa mierzy między innymi Indeks UV poniżej prezentujemy na ten temat informacje.

Indeks UV – międzynarodowy standard pomiaru promieniowania ultrafioletowego (UV) emitowanego przez Słońce danego dnia, w określonym miejscu.

Podawany najczęściej w prognozach pogody, ma na celu pomagać ludziom w ochronie własnego zdrowia, gdyż silne promieniowanie UV (wysoki wskaźnik indeksu UV) może powodować uszkodzenia organizmu, m.in. oparzenia słoneczne, zaćmę, mutacje w DNA, a nawet przyczynić się do powstania raka skóry. Przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV można chronić się przede wszystkim przez noszenie nakryć głowy oraz specjalnych okularów przeciwsłonecznych, a także unikania ekspozycji na promieniowanie UV w godzinach jego największej emisji, czyli między godziną 11 a 15.

Skala Indeksu UV zawiera się między 0 a 16, jednak, zarówno w Polsce jak i na prawie całym świecie, nie spotyka się wartości większych niż 11.

W dalszej części Artykułu prezentujemy skalę indeksu UV oraz proponowane rodzaje ochrony.

Stacja pogodowa

pon., 12/06/2010 - 11:23

Pragniemy poinformować, że uruchomiliśmy w naszym gimnazjum w ramach projektu "To takie proste = badam i wiem - poprawa jakości usług edukacyjnych
w Gimnazjum w Ornontowicach" stację pogodową. Dane ze stacji już są dostępne na naszej stronie. Wystarczy kliknąć link "Stacja pogodowa" w menu po prawej stronie. Wkrótce dane już prezentowane będą przetłumaczone i rozszerzone o dodatkowe informacje.
Zapraszamy do śledzenia na bieżąco uaktualnianych warunkach pogodowych w Ornontowicach.

Podstawowe informacje o projekcie

czw., 05/13/2010 - 19:22

Wójt Gminy Ornontowice w marcu br. podpisał z Samorządem Województwa Śląskiego umowę o dofinansowanie projektu konkursowego „To takie proste = badam i wiem – poprawa jakości usług edukacyjnych w Gimnazjum w Ornontowicach”.
Projekt będzie realizowany w ramach

Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Priorytetu IX- Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,
Działania 9.1 – Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty

Aktualności

ndz., 04/25/2010 - 10:15


Witamy na stronie poświęconej projektowi
"To takie proste = badam i wiem - poprawa jakości usług edukacyjnych w Gimnazjum w Ornontowicach"