ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY W GMINIE ORNONTOWICE UCZCIŁ PAMIĘĆ GÓRNIKÓW

Już po raz trzeci klasy gimnazjalne z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wzięły udział w symbolicznym „Biegu Dziewięciu Górników”, który odbył się ulicami Katowic, zorganizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.
W uroczystościach upamiętniających górników zamordowanych 16 grudnia 1981r., w czasie pacyfikacji kopalni, tradycyjnie wzięli udział uczniowie wraz z opiekunami z 47 śląskich szkół (około 500 uczestników).
Młodzież występowała w koszulkach z wizerunkiem jednego z zabitych górników. Dla uczniów z Ornontowic w tym roku był to Zbigniew Wilk.
Wszyscy uczestnicy, z różnych miejsc w Katowicach, spotkali się u zbiegu ulicy Wincentego Pola i Mikołowskiej, skąd cała grupa pobiegła pod Pomnik Krzyż przy kopalni.
Tam, świadkowie wydarzeń sprzed 36 lat i rodziny ofiar, opowiedzieli dzieciom o tragedii, która rozegrała się na terenie kopalni oraz odbyły się uroczystości rocznicowe – Apel Poległych oraz złożenie wieńców i kwiatów.
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gminie Ornontowice godnie reprezentowali: Patrycja Garus (kl. IIIa), Bianka Moczulska (kl. IIIa), Małgorzata Mozgalik (kl. IIIa), Monika Malcherczyk (kl. IIIa), Sandra Rudnik (kl. IIa), Krzysztof Mielczarek (kl. IIIa), Przemysław Skornik (kl. IIb) oraz Wojciech Romanowski (kl. IIb).
Opiekunami dzieci byli nauczyciele wychowania fizycznego – Elżbieta Lewicka i Karol Zuber.
Szczególne podziękowania młodzież i nauczyciele kierują do Zakładu Gospodarki Zasobami Gminy Ornontowice, który już po raz drugi zorganizował przejazd uczniów z Ornontowic na bieg i uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: kliknij tutaj >>>

IMG_20171216_104659.jpg3.52 MB