26. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

SZTAB XXVI FINAŁU WOŚP W ORNONTOWICACH INFORMUJE –
14 stycznia 2018 r. Orkiestra w Ornontowicach zagrała po raz trzynasty!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w całej Polsce „grała” w tym roku pod hasłem wyrównania szans w leczeniu noworodków. Szefem ornontowickiego Sztabu był pan Wojciech Hoszek, który koordynował działania wspólnie z panią Kornelią Osińską-Kurpas. Sztab usytuowany był w Zespole Szkolno-Przedszkolnym i współpracował z Urzędem Gminy, Arterią – Centrum Kultury i Promocji, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych, Gminnym Ośrodkiem Zdrowia, Gminną Biblioteką Publiczną, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Policją.

W tym roku na terenie Ornontowic kwestowało łącznie 25 wolontariuszy, których przygotowała i przeszkoliła p. Maria Zawierta-Tomala.
Od godziny 15.00 odbywała się impreza finałowa, z bogatą ofertą programową:
- Występy sceniczne:
Przedszkolaków oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Kapeli Śląskie Bajery, Szkoły Tańca StandART, Szkoły Tańca Gutovskyi, Grupy Tanecznej Power team, Zespołu Tańca Nowoczesnego „RYTM” i Natalii Gierlich z MOK w Czerwionce – Leszczynach, Agnieszki Gabryś z Zespołem, Zespołu IKSY w składzie Agata Duda, Filip Bojdoł i Radek Kasprzycki

- Sprzedaż przedmiotów wartościowych w godz. 17.50 – 19.50 na sali gimnastycznej Gimnazjum.

Podczas sprzedaży wartościowych przedmiotów najwyższe kwoty zaoferowano za:
- Wyciskarkę do soku
- Zegar ścienny z grafiką 25. Finału Wielkiej Orkiestry
- Bon wartościowy do restauracji Calvados
- Koszulki z logo 26. Finału Wielkiej Orkiestry
- Lampion ozdobny

- Kącik dla dzieci cioci Asi (malowanie buziek i robienie cudaków).
- Karaoke (hol Gimnazjum).
- Światełko do Nieba (boisko GKS Gwarek)
Tego roku strażacy OSP Ornontowice nie tylko zabezpieczali, ale również podjęli się realizacji wraz z Firmą Teleinstal pokazu pirotechnicznego, który jako "Światełko do Nieba" uwieńczył o godzinie 20.00 ornontowickie orkiestrowe „granie”.

Zebrana przez Sztab kwota to: 24 180,19 zł. (wyższa od ubiegłorocznej o ponad 2500 zł. i najwyższa w historii ornontowickich zbiórek). Pochodzi ona z puszek kwestarskich oraz wpłat sponsorów.
Największe kwoty w puszkach kwestarskich zgromadziły: Weronika Gilner 2006,55 zł i Monika Malcherczyk 1215,49 zł.
Duże brawa należą się młodzieży sprawnie prowadzącej sprzedaż ofiarowanych (w ilości 61) wartościowych przedmiotów tj. Małgosi Mozgalik i Dominikowi Sodzawiczny (którzy byli również konferansjerami całej imprezy zamkniętej) oraz Karolinie Kajzer, Tomaszowi Drobny, Roksanie Rakoczy i Mateuszowi Skrzypczykowi.
Docenić należy także wkład pracy uczniów (Maksyma Juranka, Dawida Knapczyka, Jakuba Modrzyka i Patryka Mroczkowskiego), którzy zadbali o część techniczną i nagłośnienie Imprezy.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w niedzielę, ofiarnie i z radością zagrali razem z nami w Ornontowicach na rzecz potrzebujących dzieci.

Sztabu WOŚP
w Ornontowicach