Tydzień Profilaktyki Cyfrowej

W związku z tym, iż 6.02, w okresie ferii, przypadł DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU, a praca nad tym zagadnieniem jest wpisana w nasz szkolny program profilaktyczno-wychowawczy, przyszły tydzień (od 26.02 do 01.03) zostaje ogłoszony:
TYGODNIEM PROFILAKTYKI CYFROWEJ:

Poniedziałek (26.02.2018) HASŁO DNIA: "Moje bezpieczeństwo w sieci".
W klasach prosimy, by umieścić odpowiednie gazetki ścienne, a na drzwiach sal rozwiesić plakat wybraną zasadą bezpiecznego zachowania w sieci- zasady przekazane zostały wychowawcom.

Wtorek (27.02.2018) - HASŁO DNIA: "Zjawisko cyberprzemocy".
W trakcie lekcji, odbędą się kolejno prelekcje psychologa dla klas IV- V, VI- VII, II - III gim (grafik ustalony zostanie w najbliższym czasie). W klasach I - III zagadnienie poruszane będzie na lekcjach.

Środa (28.02.2018) - HASŁO DNIA: "Mój bezpieczny "sieciak"
Zapraszamy chętnych rodziców o 16.30, na zajęcia praktyczne przy komputerze na temat tzw. blokady rodzicielskiej i kontroli aktywności dzieci w sieci. W celach organizacyjnych prosimy zainteresowanych rodziców o kontakt przez dziennik elektroniczny z psychologiem p. M.Świerczek-Fic.

Czwartek (01.03.18) - "Pozwól "odpocząć" sieci" - dzień bez komórki!!!!
Chodzi o zachęcenie uczniów do spędzenia czasu na przerwie bez komórki. Akcja ma charakter konkursowy. Każda klasa zobligowana jest do stworzenia na korytarzu kącika gier planszowych, karcianych, czy kolorowanek, origami dzięki czemu uczniowie mogą spędzić przerwę na innych rozrywkach niż telefon. Osoby, które zechcą zorganizować kąciki, mogą liczyć na punkty dodatnie z zachowania. Podsumowując obserwację i wnioski wyłonimy zwycięską klasę, która może liczyć na słodką nagrodę.