TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CYFROWEJ - 26.02 – 01.02.2018 r.

W bieżącym roku szkolnym "Dzień Bezpiecznego Internetu" przypadł w okresie naszych ferii zimowych (06.02). Ponieważ obchody tego dnia, są na stałe wpisane w szkolny program wychowawczo-profilaktyczny, w tym roku zdecydowano o zorganizowaniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym TYGODNIA PROFILAKTYKI CYFROWEJ. Każdego dnia uczniowie mieli szansę zaznajomić się z zagadnieniami bezpieczeństwa w sieci i doświadczyć różnych oddziaływań profilaktycznych.
Poniedziałkowym (26.02) hasłem dnia było: "Moje bezpieczeństwo w sieci". Uczniowie w klasach zadbali o tematyczne gazetki a na korytarzach pojawiły się plakaty z zasadami bezpieczeństwa w internecie.
Wtorek (27.02) minął pod hasłem „Zjawisko cyberprzemocy". W klasach nauczania zintegrowanego, uczniowie w trakcie lekcji omówili z wychowawcą zagadnienia cyberprzemocy i odpowiedzialnego zachowania w cyberprzestrzeni. Natomiast uczniowie klas 4, 5, 6, 7 szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne uczestniczyły w tematycznych prelekcjach przeprowadzonych przez psychologa szkolnego p. Monikę Świerczek-Fic.
Środa (28.02) stanowiła dzień profilaktyki dla rodziców. W myśl hasła dnia "Mój bezpieczny "sieciak" rodzice mieli szansę uczestniczyć w warsztatach praktycznych przy komputerze, prowadzonych przez wicedyrektora p. Wojciecha Hoszka. Była okazja, by dowiedzieć się czym jest tzw. blokada rodzicielska, w jaki sposób kontrolować aktywność swej pociechy w sieci.
Czwartek (01.03) budził wiele emocji, gdyż ogłoszony został DNIEM BEZ TELEFONU KOMÓRKOWEGO. Zgodnie z hasłem dnia "Pozwól "odpocząć" sieci", klasy tworzyły podczas przerwy swoje kąciki zabaw, by móc spędzić czas inaczej, niż tylko grając w gry na telefonie. Dyżurujący podczas przerw nauczyciele, korzystając ze specjalnych arkuszy obserwacji, oceniali w jaki sposób poszczególne klasy stosują się do zasad obowiązujących w tym dniu. Okazało się, że wielu uczniów skorzystało z możliwości „szkolnego detoksu od komórki”. Najwięcej punktów otrzymała klasa 6 a oraz 5 b, które mogą liczyć na słodką nagrodę.
Dziękujemy wszystkim klasom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację Tygodnia Profilaktyki Cyfrowej i zapraszamy do fotorelacji.

DSC_0470.JPG867.17 KB
DSC_0469.JPG923.98 KB