III Dzień Twórczej Profilaktyki – „Przystanek Orna”

Profilaktyczny czerwiec

III Dzień Twórczej Profilaktyki – „Przystanek Orna”

W dniu 3 czerwca po raz kolejny mury Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice stały się „kuźnią talentów”. Mając na uwadze fakt, iż pasja oraz pozytywna grupa rówieśnicza stanowią istotne czynniki chroniące nas przed podejmowaniem zachowań ryzykownych, zorganizowano Dzień Twórczej Profilaktyki. Uczniowie w maju zapisywali się na wybrany przez siebie warsztat – a wybierać mieli w czym...

W tym roku zaproponowano młodzieży klas 7, 8 oraz gimnazjum 12 warsztatów: wokalny, zaplatania warkoczy, projektowania i szycia odzieży, warsztat makijażu, tańca vogue, origami, Capoeira, dziennikarski, fotograficzny, plastyczny, modelarski i regionalny.

Warsztaty były prowadzone bezpłatnie przez przyjaciół szkoły jak i samych nauczycieli. Udało się zaprosić do współpracy moderatorów uznanych w swej profesji w kraju, Europie a nawet świecie. Przedsięwzięcie pokazało jednocześnie, że w naszej szkole uczą nauczyciele, mający własne pasje, a mury opuszczają osoby, które wiedzą jak ważny dla każdego człowieka jest rozwój zainteresowań (część moderatorów to absolwenci Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach). Wierzymy, że nasza szkoła jest miejscem, które pozwala się realizować nie tylko w wymiarze edukacyjnym.

Wszyscy uczniowie uczestniczący w warsztatach mieli okazję zaprezentować efekt swojej warsztatowej pracy na gali podsumowującej. Wszystkim towarzyszyła pozytywna energia, radośc i zaangażowanie w to co tworzyli. Było wiele humoru, ale również wyzwań, którym udało się sprostać. Rada Rodziców dla każdego z uczestników ufundowała poczęstunek celebrując w ten sposób także miniony Dzień Dziecka.

Niewątpliwie tegoroczny Dzień Twórczej Profilaktyki należy uznać za udany. Miejmy nadzieje, że entuzjazmu nie zabraknie zarówno organizatorom, moderatorom jak i naszej młodzieży.

Do zobaczenia w przyszłym roku!